נשים רבות בסיכון מוגבר לסרטן שחלות מעדיפות גישת ניתוח דו-שלבי להפחתת סיכון לסרטן שחלות (BJOG)

תאריך: 20/10/2020
מאת: BJOG. Published online

במאמר שפורסם בכתב העת BJOG מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי נשים רבות בסיכון מוגבר לסרטן שחלות העדיפו גישה ניתוחית דו-שלבית להפחתת הסיכון לסרטן שחלות, המבוססת כריתה מוקדמת של החצוצרות וניתוח מאוחר להסרת השחלות.

להמשך קריאה

חיסון כנגד HPV מפחית משמעותית את הסיכון לממאירות פולשנית של צוואר הרחם באוכלוסיה (N Engl J Med)

תאריך: 02/10/2020
מאת: N Engl J Med

בקרב בנות ונשים בגילאי 10-30 שנים משבדיה, חיסון ארבע-ערכי כנגד HPV (Human Papillomavirus) לווה בירידה משמעותית בסיכון לממאירות פולשנית של צוואר הרחם ברמת האוכלוסיה, כך עולה מנתונים שפורסמו בכתב העת New England Journal of Medicine. להמשך קריאה

תוספת HIPEC עשוי להביא לשיפור הישרדות נשים עם סרטן שחלות (JAMA Netw Open)

תאריך: 29/09/2020
מאת: JAMA Netw Open.

בחלק מהנשים עם סרטן שחלות אפיתליאלי בשלב III תועד שיפור של קרוב ל-16 חודשים בחציון משך ההישרדות עם תוספת HIPEC (Hyperthermic Intraperitoneal Chemotherapy) לאחר ניתוח ציטו-רדוקטיבי ראשוני, כך עולה מתוצאות מחקר חדש מסין, שפורסמו בכתב העת JAMA Network Open.

להמשך קריאה

הנחיות חדשות כוללות המלצות לטיפול קרינתי כנגד סרטן צוואר הרחם (Pract Radiat Oncol)

תאריך: 18/06/2020
מאת: Pract Radiat Oncol 2020

בנשים עם סרטן צוואר רחם בשלב מוקדם ובסיכון גבוה יש מקום לטיפול כימותרפי מבוסס-פלטינום עם הקרנות לאחר ניתוח לכריתת הרחם, בעוד שטיפול קרינתי אדג'וונטי מספק בנשים עם מחלה בסיכון בינוני, כך עולה מהנחיות חדשות מטעם ה-ASTRO (American Society for Radiation Oncology). להמשך קריאה

טיפול אימונותרפי משולב בחולות סרטן השחלות מביא לשיפור בתגובה לטיפול, אך לא בהישרדות ללא התקדמות המחלה (Journal of Clinical Oncology)

תאריך: 20/04/2020
מאת: נעה גנזבורג, Bsc

טיפול משולב במעכבי immune-checkpoint כפולים מביא לתגובה טובה בהרבה בחולות עם סרטן שחלות מתקדם, בהשוואה לטיפול בחסם יחיד. עם זאת, השיפור בתגובה לא לווה בשיפור חד בהישרדות נטולת התקדמות של המחלה ועמד על 1.9 חודשים.

להמשך קריאה

השוואת הסיכון לגידולים בצוואר הרחם עם התקן תוך-רחמי מנחושת או התקן המכיל הורמונים (Obstetrics & Gynecology)

תאריך: 06/02/2020
מאת: Obstetrics & Gynecology, online

הסיכון לנגעים בדרגה גבוהה בצוואר הרחם נמוך יותר עם שימוש בהתקן תוך רחמי (Intrauterine Device) מנחושת, בהשוואה לשימוש בהתקן המכיל הורמונים (Levonorgestrel-releasing IUD), כך עולה מתוצאות מחקר רטרוספקטיבי שפורסמו בכתב העת Obstetrics & Gynecology.

להמשך קריאה

האם קיים יתרון הישרדותי לאבחנת סרטן רירית הרחם בנשים אסימפטומטיות לאחר-מנופאוזה? מחקר של הקבוצה הישראלית לגינקולוגיה אונקולוגית (Am J Obstet Gynecol)

תאריך: 26/06/2018
מאת: Am J Obstet Gynecol.
The tube carcinoma: female sex organ

במאמר שפורסם בכתב העת American Journal of Obstetric and Gynecology מדווחים פרופ' עפר גמר מהמרכז הרפואי ברזילי באשקלון ושותפיו ב-10 מרכזים אחרים בארץ כי בקרב נשים עם סרטן רירית רחם לאחר מנופאוזה אין הבדל בהישרדות בין נשים אסימפטומטיות ונשים עם דמם. להמשך קריאה

תוצאות מאכזבות לניתוח זעיר פולשני לטיפול בסרטן צוואר הרחם (מתוך הכנס השנתי מטעם ה- Society of Gynecologic Oncology)

תאריך: 14/05/2018

מנתונים חדשים שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-Society of Gynecologic Oncology עולה כי בקרב נשים לאחר כריתה רדיקאלית של סרטן צוואר רחם בשלב מוקדם, הסיכון להישנות המחלה היה גבוה יותר ושיעורי הישרדות בטווח הארוך היו נמוכים יותר לאחר ניתוח זעיר פולשני, כולל פרוצדורות בסיוע רובוטי.

להמשך קריאה